Zseniális szösszenetet kapott el a Sky Sports F1 kamerája múlt hétvégén, Sanghajban: mint kiderült, Fernando Alonso még a mostanság látott, lehangolt állapotában is humoránál van…

A Sky Sports felvételén Alonso komor arccal vonul a sanghaji paddockban menedzsere, Luis Garcia Abad társaságában. Amikor elhaladnak egy operatőr mellett, aki épp rögzíti őket, a kétszeres világbajnok váratlanul „odanyúl” a kameráját tartó férfinak, akit alaposan meglep ezzel.

Alonso a vasárnapi futamot a 3. pozícióban zárta a két Mercedes, Lewis Hamilton és Nico Rosberg mögött: ez a versenyző, valamint az évadot a vártnál gyengébben kezdő és a napokban szakvezető-váltáson átesett alakulat idei legjobb eredménye. Noha a sanghaji szereplést akár biztatónak is lehetne tekinteni, a fejben már hazai futamára, a három hét múlva esedékes Spanyol Nagydíjra hangoló versenyző leszögezte: nem tudja, mire számíthat a folytatásban.

„Örülnünk kell a mai eredménynek, de még mindig hosszú út áll előttünk és nem ígérhetünk semmit Barcelonára” – mondta Alonso. „Az eredménnyel kapcsolatban higgadtnak kell maradnunk. Kína egyedi pálya, ahol nagyon kell figyelni az első abroncsok szemcsésedésére. Hoztunk ide néhány új alkatrészt, amelyekkel érzésünk szerint picit versenyképesebbek lettünk. Meglátjuk, hogy Barcelonába tudunk-e vinni néhány új komponenst.”

Alonso egyébként a vasárnapi produkciót a 2012-es szerepléséhez hasonlította. Mint ismeretes, a spanyol klasszis előszeretettel emlegeti, hogy abban az idényben – amikor az élmezőny leggyengébb kocsijának számító F2012-essel vb-ezüstérmesként végzett – nyújtotta pályafutása legjobb teljesítményét.

„Személy szerint nekem nagyon jó hétvégém volt, vezetés tekintetében a 2012-es szintet nyújtottam és kényelmesnek éreztem az autót. Bahreinben egy másodperccel voltunk lemaradva az élmezőnytől, a kilencedik és tizedik helyeken, míg itt dobogón végeztem, mindössze hét másodperccel lemaradva Nicótól. Kimi hátránya viszont még mindig egy másodperc volt az élmezőnyhöz képest” – fogalmazott a pilóta, aki visszakapaszkodott az egyéni tabella 3. helyére: a 41 egységgel rendelkező spanyol hátránya a 2. pozíciót birtokló Hamiltonhoz képest 34 pont, míg a mögötte állomásozó Force India-versenyzőt, Nico Hülkenberget 5 ponttal előzi meg.